Křest knih Ženství jako dar a Oslava menarché

Křest knih Ženství jako dar a Oslava menarché

Dne 28. května 2019 (na Mezinárodní den menstruace) byly pokřtěny mé dvě knihy: Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století a Oslava menarché jako cesta k příjemnější menstruaci. O čem knihy jsou a jak tento den probíhal, se můžete dočíst v tomto článku.


Kmotrou knihy Ženství jako dar se stala Judita Berková. Druhou kmotrou a to knihy Oslava menarché se stala Lilia Khousnoutdinová. Ač je Veronika Lančaričová autorkou těchto dvou knih, která je na nich podepsaná, knihy by nikdy nevznikly bez spolupráce a velké pomoci Ilony Bittnerové. Proto tyto knihy jsou jejich společnými díly.

Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století

Tato kniha komplexním způsobem pojednává o tématu menstruace z různých úhlů: z pohledu historického, antropologického, biologického a také cyklického a duchovního.

Kniha se věnuje také odborným tématům a přitom je napsána čtivým jazykem od „ženy pro ženy“. Pro pochopení toho, jaká je menstruace dnes, se kniha nejprve vydává do historie. První kapitoly se věnují vývoji menstruačních potřeb a také smýšlení o ženách. Dozvíte se také o menstruačních příbytcích, jestli zde ženy chodily (ne)dobrovolně a jak se tím můžeme inspirovat dnes. Přečíst si můžete také o první menstruaci (menarché), o ženských pohlavních orgánech (trochu netradičním způsobem), o menstruaci samotné a také o možných řešeních, pokud menstruace není v pořádku. Kniha se věnuje také psychosomatickým příčinám daných obtíží a také praktickým otázkám jako je výběr menstruační pomůcky.
Celkový počet stran 264.
Více si o knize můžete přečíst v samostatném článku věnovaném knize: Ženství jako dar.

Oslava menarché jako cesta k příjemnější menstruaci

Tato kniha se podrobně zaobírá tématem rituálu menarché a přináší zde informace pro dívky, které první menstruace čeká, pro jejich maminky a pro ženy, které si chtějí tento rituál dopřát zpětně. Poslední část knihy se věnuje ještě ženským vzorům a archetypům, které se k tomuto období pojí.
Více si o této knize můžete přečíst v samostatném článku zde.

Obě knihy si můžete zakoupit například na eshopu Ženství jako dar

A jaký byl křest?

Jedním slovem nádherný. Je nádherné držet v ruce knihy, které člověk měl dlouhou dobu jen před sebou na blikající obrazovce… Krásně byl tento křest popsán ve článku MHD a křest knihy Ženství jako dar.

Děkuji za možnost se podělit, jak o své dojmy tak také o své poselství skrze knihy…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *