O nás

O nás

Společně se mnou, se pořádání kurzů menarché a dalším akcím souvisejících s tématem menstruace, věnují ještě další ženy. 🙂

VERONIKA LANČARIČOVÁ

Osobně mi bude velkou ctí vám být průvodkyní při vašem rituálu menarché.
Témata ženství a menstruace jsou pro mne klíčová, jak v osobním životě, tak také v tom pracovním. Napsala jsem knihu Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století, která komplexním a pozitivním způsobem zpracovává téma menstruace z různých úhlů: historického, antropologického, sociálního, biologického, ale také duchovního a cyklického.

Kromě této obsáhlejší knihy jsem sepsala knihu zaměřenou přímo na rituál menarché Oslava menarché jako cesta k příjemnější menstruaci. (A prozradím, že další knihy zaměřené na další menstruační témata přibudou. )

Kam přispívám?

Píši pro Kalíšek.cz, který se věnuje osvětě ohledně „jiných“ menstruačních pomůcek. Tento blog také ženám ukazuje možnosti, jak prožívat svou menstruaci jinak a pohodověji. A najdete zde také články věnující se ženskému tělu a sexualitě. Kromě toho píši také pro různé internetové portály a jako „odbornice na menstruaci“ přispívám do rozhovorů a článků v časopisech. O těchto tématech také přednáším.

Ženská tématika

Mými tématy je nejen menstruace a věci s ní související, ale také další ženská témata, například ženské archetypy – Bohyně. Absolvovala jsem před pěti lety Výcvik slovanských kněžek pod vedením Katinky Soetenc, Lilie Khousnoutdinové a Katky Kramolišové. A od té doby ukazuji, jak nám mohou pozitivní ženské archetypy pomoci a inspirovat nás.
Minulostí se však pouze inspiruji a vše přetvářím do moderní podoby a potřeb dnešních žen.

Projekt Boho žena

V mém životě mne asi nejvíce ovlivnilo mé žití v maringotce na samotě u lesa a studium ženských archetypů. A nejen o tom jsou mé osobní stránky bohozena.cz. 

„Síla Boho ženy se ukrývá v jejím nitru.“

Boho žena je pro mne taková žena, která uctívá tu svou vnitřní bohyni, svou vnitřní božskou částečku, ale také tu vnější bohyni, tedy přírodu.

Ve svém volném čase se věnuji vzdělávání v různých ženských tématech, naplněnému partnerství, ženství a sexualitě. Miluji přírodu. O sebe jako o ženu pečuji nejen zdravou stravou a pohybem, ale také dostatkem relaxu a nic neděláním. Je v podstatě jedno, co děláme, hlavní je, aby nám to přinášelo dostatek radosti a naplnění! Cvičím jógu, Mohendžodáro a věnuji se dalším technikám a cvičením, které nám mohou pomoci mít větší prožitek (a požitek) ze svého vlastního těla.

Některé z mých absolvovaných kurzů:

Ženská tématika

 • Výcvik slovanských kněžek Lilia Khousnoutdinová, Katinka Soetenc, Kateřina Kramolišová (následná asistence na několika setkáních u dalších ročníků)
 • Posvátná sexualita: vnitřní tanec Boha a Bohyně Katinka Soetenc
 • Dovednosti kněžky a jak budovat sesterství Kathy Jones
 • Výcvik keltských kněžek – Lada Judita Peschlová (jednodenní seminář)
 • Znovuzrozená do své sexuality Jana Zittová
 • Znovuzrození do ženství Zuzana Hozhoni
 • Vnitřní žena – vnitřní muž Květoslava Kolouchová

DÁLE OBČASNĚ SPOLUPRACUJI S:

JANA ZITTOVÁ

„Jsem terapeutka pro ženy, která léčí dotekem, vhledem i energií, lektorka tantra-jógy pro ženy a vášnivá tanečnice svým životem.“


Ve své práci se ženami a ženskými skupinami propojuji vše, co jsem se za ta léta naučila na různých kurzech a hlavně to, co mne samotné pomohlo žít šťastný a naplněný život. Inspiruji a předávám, jak můžeme své ženství prožívat více „šťavnatěji“ – ať už ve vztahu k sobě samé nebo v sexualitě. My ženy prožíváme hlavně skrze tělo, a proto je pro nás práce s tělem klíčová. Proto pro svou práci využívám také práci s dynamikou pánevního dna, dechem či tancem. Tanec je pro mne rituálem života a věnuji se mu v různých jeho podobách již od dětství. Flamenco se však stalo mou vášní a u něj jsem už i zůstala.  Pro ženy je totiž tanec přirozenou součástí, díky kterému se mohou uvolnit, ale také si vytančit svůj prostor či si „stoupnout do své síly“.

Odbourat různé bloky a nánosy z těla pomáhají mé léčivé harmonizační masáže, při kterých pracuji na různých úrovních. Tantra masáže zase pomáhají uctít naší vnitřní bohyni a začít si svého těla a sexuality naplno vážit.

Kurzy Menarché vedu proto, že je pro mne krásné být ženou a ráda tuto lásku zažehávám i v ostatních ženách. A začít vnímat jinak svou menstruaci, která nám mnohdy způsobuje plno nepříjemností (avšak nemusí), může být prvním krokem na cestě ke šťastnějšího ženství.

Díky poznání své jedinečné esence ženství můžeme autenticky zářit a žít. A mít se ráda a také přijmout tuto svou jedinečnou esenci bez srovnávání se s ostatními ženami je velmi úlevné.

PRAXE   

 • 7 let vedu ženské skupiny a kurzy tantra-jógy pro ženy
 • 5 let masíruji a zabývám se psychosomatikou a holistickým přístupem ke zdraví
 • 6 let praxe ve vedení individuálních konstelací
 • 6 let vedu víkendové semináře na ženské témata, cvičení tantra-jógy pro ženy, přechodové rituály a taneční workshopy

Některé z mých absolvovaných kurzů:

Ženská tématika

 • Celoroční škola umění Tantra-jógy pro ženy Mohenžodáro, cvičitelka I.stupně
 • Žena svatého Grálu I. a II. – Karaimi
 • Probuzení ženy – Surya Cinzia Donnoli
 • Velký kruh života ženy – Surya Cinzia Donnoli
 • Znovuzrození do ženství Zuzana Hozhoni
 • Moudré ženy v nás – Monika Michaelová
 • Škola Libušínské kněžky – LuHawa
 • Dovednosti kněžky a jak budovat sesterství – Kathy Jones
 • Intimní gymnastika – Surya Cinzia Donnoli
 • Tajemství ženského pánevního dna. Pohled západu i východu – Renata Skálová
 • Probuzení k novému životu- hlubší pohled na vědomí, lásku a sexualitu Janu Søren Ventegodt
 • Hlubší pohled na naši sexualitu, Posvátná sexualita – Janu Søren Ventegodt
 • Vědomé milování: Denisa Palečková a Richard Vojík

Kurz tantrických masáží pro pokročilé – Chrám tantrických masáží

Více o mne na stránkách janazittova.cz

Ilona Bittnerová

Ilona je majitelkou eshopu Maluna.cz a rovněž provozuje blog Kalíšek.cz, na kterém spolu-pracujeme a společně s námi také další ženy. Společně se věnujeme tématu menstruace, menstruačních potřeb a radíme ženám s výběrem vhodné menstruační pomůcky pro ně (ať už na emailu, na facebookových stránkách, zmíněných webech či v naší uzavřené skupině na Fb Kališnice).

V případě zájmu, je s námi možné dohodnout také povídání či přednášku na tyto témata.

„Naším společným dítkem“ je také kniha Ženství jako dar, aneb menstruace ve 21. století.

Co říkají ženy o kurzech?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *