V čem se mé rituály menarché liší?

V čem se mé rituály menarché liší?

Poslední dobou začíná vzrůstat obecný zájem o rituály, neboť si uvědomujeme potřebu  jejich znovu zařazení do našeho života. Přechodové rituály jsou důležitými milníky. Jsou to takové magické okamžiky, které promění naše dosavadní vnímání života a obohatí jej.

Jsou to mezníky a záchytné body, které nám dodávají sílu a možnost „od něčeho se odpíchnout“. Jako další záchytný bod při naší cestě. Mohu s jistotou říct, že díky těmto mezníkům už náš život nikdy nebude stejný.  Něco se uvnitř nás zkrátka změní.

A tak společně se zvětšujícím se počtem rituálů, se objevuje rovněž více rituálů menarché.
Co lektorka to jiný přístup. Co účastnice, to jiná představa a potřeba. Takto bych to shrnula. Proto je skvělé, že existují různé lektorky a různé přístupy, neboť díky tomu si tak přijde na své každá žena. 🙂

Jak probíhají rituály menarché běžně?

Rituál menarché pochopitelně probíhá jinak u každé lektorky. Jedná se o oslavu, která se přizpůsobí ženě či skupině žen (případně dívek) podle jejich představ a přání. Součástí oslavy je i vstup do ženství – nově a jinak. Celá tato oslava a rituál zabere v rozmezí hodiny až tří, v závislosti na velikosti skupiny a obsahu. ( Pokud potřebujete návod, jak takový rituál uspořádat a vést, přečtěte si mou knihu Oslava menarché aneb cesta k příjemnější menstruaci.)

Jak probíhají rituály menarché u mne?

Zažila jsem mnoho oslav menarché, ať už jako účastnice či jako pomocnice později. Když jsem poté byla oslovena jednou ženou k uspořádání menarché pro ni, přemýšlela jsem, jak bych rituály chtěla sama za sebe pojmout jako lektorka a průvodkyně. I když všechny oslavy menarché, kterýma jsem prošla byly krásné, věděla jsem, že si přeji jít více do hloubky.
Že chci věnovat rituálu více než jen pár hodin.
Že je potřeba určitá práce před i po samotném rituálu.
Proto jsou mé rituály menarché víkendové.
Upřednostňuji pořádání rituálu pro komorní skupinky žen, neboť jen díky tomu jsem schopna poskytnout individuální přístup a vedení, které je v tomto citlivém a jemném tématu tak klíčovým!

Před rituálem

Nejdříve nechávám ženy sepsat jejich „ženský příběh“, kde mi sepíšou, jaká menstruace pro ně je nyní, jaká pro ně byla menstruace první, jaké pro ně bylo jejich dospívání a celá cesta životem ženy. Na základě toho vyhodnocuji a vybírám témata a obsah víkendu, aby ladil s celou skupinou a byl ušitý na míru potřebám těchto žen.

Víkendový rituál menarché

První večer se věnujeme našim záměrům na celý víkend a pracujeme s rodovou linií, pouze s ženskou nebo celým rodem. Podle toho, jak cítím, že je to potřeba. Další den pracujeme s tématem dospívání a vnitřní osobou dívky. Pomyslně jí podáváme pomocnou dospělou ruku k tomu, aby se mohly narovnat nezpracované témata z té doby. Dnes s tím co víme a co jsme zažily, jsme schopné na vše nahlížet jinak.
Své dospívající já tak bereme pomyslně za ruku, abychom mohly nově a naplněněji vstoupit do ženství.
To vše s velkou podporou předků.
Poté probíhá oslava, která je tak krásná a naplňující, že mě to vždy v pozitivním slova smyslu ohromí a dojme…

Poslední den necháváme vše v sobě příjemně doznít, děláme cvičení, které pomáhají naše tělo uctít a vnímat jej jako chrám, který můžeme opečovávat a cítit se v něm skvěle. Bavíme se i o různých menstruačních tématech jako je PMS, bolestivá menstruace, endometrióza, ukazujeme si menstruační pomůcky a podobně.

Mé rituály jsou vyvážené svým obsahem: aby zde ženy načerpaly spoustu nových a podnětných informací a zároveň také prožily praktické cvičení, meditace či menší rituálky, které jim pomohou prožívat ženský život spokojeněji. 🙂

Individuální přístup k provádění těchto rituálů

Do své práce dávám svůj intuitivní přístup. Děkuji svému silnému vedení, díky kterému, mě vždy
napadá, co dělat, co říkat, jak k čemu přistupovat a podobně. Vše se tak skládá „tady a teď“ od začátku až do konce kurzu. Pro ženy jsem tam celou dobu plně přítomná a soustředěná. Kromě vedení o mé milé účastnice i náležitě pečuji, kdy připravuji všechno občerstvení a starám se o jejich pohodlí a celkovou spokojenost :).

Přistupuji k tomu velmi zodpovědně, a abych mohla vše výše zmíněné ženám dopřát, provázím rituálem maximálně třikrát do roka, abych mohla být stále svěží průvodkyní!

Chytni si své místo u mě včas. Mrkni se, kdy bude další kurz.

NOVINKA! Individuální rituály menarché

Přečti si více ve článku zde.

S láskou a velkým poděkování.
Veronika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *