Jak naše akce probíhají a na co se můžete těšit?

Jak naše akce probíhají a na co se můžete těšit?

Rituál menarché provázím ve 3 variantách:individuální, komorní a skupinová akce.Přečti si, jak se jednotlivé varianty liší a vyber si pro sebe tu pravou!

1)Individuální rituál menarché

Tuto akci vede Veronika. Probíhá individuálně pouze s danou ženou a program je utvořen pro ni na míru. Kurz probíhá jako jednodenní. Termín vybíráme společně vyhovující. 

Tahle varianta je pro tebe vhodná, když:

 • se snadněji naladíš v takto malém počtu.
 •  chceš rituál absolvovat z jakéhokoli důvodu jen „sama se sebou“
 • chceš individuální terapeutický přístup, péči a mít průvodkyni „jen sama pro sebe“ 🙂

Více informací ve článku: Individuální rituál menarché.
Přihlašování na ritualmenarche@gmail.com

2) Komorní rituál menarché

Tuto akci vede Veronika. Probíhá v menším počtu 3-5 žen, díky čemuž je možné se každé ženě věnovat více individuálně a jít více do hloubky. Malé skupiny mají neuvěřitelnou sílu a obrovskou hloubku. Jedna žena trefně poznamenala: v takto malé  skupině se před ničím, ani sama před sebou, neschovám.

Tahle varianta je pro tebe vhodná, když:

 • nemáš ráda velké skupiny
 • pokud si chceš užít více “domáčtější atmosféry”
 • chceš si užít větší opečovávání a podporu ze strany lektorky
 • pokud jsi rozhodnutá udělat velký skok 🙂

Program víkendu:

Před samotným rituálem je potřeba udělat určitou „přípravnou práci“. Díky menšímu počtu žen zjistím, co která konkrétně která žena řeší, prožívá a s čím ji mohu být nápomocná. (Každá žena mi před samotným víkendem sepisuje svůj jedinečný „ženský příběh“, na základě kterého poté sestavuji program na víkend. Proto je každý víkend jiný, jedinečný a poskládaný na míru daným ženám.)

První večer pracujeme s ženskou rodovou linií. Díváme se do minulosti, jak to měly naše maminky a babičky – děkujeme jim za život a za možnost být pokračovatelkami rodu a zároveň narovnáváme některé názory, se kterými se narozdíl od našich předkyní neztotožňujeme. Protože my to můžeme mít jinak. (Pokud je to potřeba, pracujeme s celou rodovou linií, neboť nás ženy neovlivnily jenom ženy z našeho rodu. Neboť přijetí od mužských předků je pro nás ženy často podstatnější a důležitější než od žen.)

Další den je přípravou na večerní rituál. Kromě povídání a dalších cvičení s lůnem, se také propojujeme a rozpomínáme se na naší vnitřní dívku, kterou jsme byly. Odpoledne se ženy vydávají do přírody, aby si připravili materiál na věneček, který si později upletou k této “speciální události”.

Co se týče rituálu samotného, vyvinula jsem si svůj postup, jak jej vedu a jak k němu přistupuji. A znovu zopakuji to, že díky malé skupině jsem schopná to pro každou ženu případně malinko pozměnit podle potřeb. Společně prosíme o podporu celé naší ženské linie, neboť si uvědomujeme, že jsme součástí většího celku. I pokud jsme neměly dobrou zkušenost s naší vlastní rodiny, můžeme se “napojit” na ženskou energii jako takovou.

“Během rituálu skládáme slib hlavně sama sobě, měníme se a díváme se na sebe novýma očima.”

O víkendu se toho děje mnohem více, avšak nechte se samy překvapit, co všechno vás čeká! Tento kurz pořádám ročně maximálně třikrát, abych mohla být pro vás stále svěží průvodkyní při těchto procesech. 🙂

Termíny nejbližších akcí zde.
Přihlašování na ritualmenarche@gmail.com

3) Skupinový rituál menarché

Tuto akci vede Veronika s Janou. Probíhá v počtu 10-15 žen a díky většímu množství žen se můžeme vzájemně podpořit v našich procesech. Na této variantě je krásné to, že jsme na vás dvě. 🙂 S Janou moc ráda kurzy vedu, neboť krom toho, že jsme kamarádkami již bezmála deset let, se i pracovně krásně doplňujeme. 🙂

Tahle varianta je pro tebe vhodná když:

 • si chceš dopřát ženskou skupinu
 • užít si ženskou sílu, která se počtem násobí
 • užít relax v přírodě

Program víkendu:

Program tohoto kurzu je velmi podobný komorní akci (vše si ale vynásobte počtem žen a také počtem lektorek). To celé zasaďte do příjemného prostředí na kouzelném místě v české přírodě.  Tím, že je Jana výborná tanečnice, si dopřejeme během tohoto víkendu i tanec. Je to zkrátka příjemně ženský víkend se vším všudy. 🙂

Termíny nejbližších akcí zde.
Přihlašování na ritualmenarche@gmail.com

Proč tyto rituály a proč zpětně?

Co pro mě rituály znamenají a čím pro mě jsou, jsem popisovala ve článku Rituály v životě ženy. Je moc zajímavé, že naše podvědomí nerozlišuje, jestli se něco děje doopravdy nebo „jen jako“. I mnohé výzkumy toto dokládají: když si představujeme že běžíme, zapojují se i příslušné svaly. Když si představíme že jíme citron, zaktivují se příslušné kyseliny – žaludeční štávy a připravují se na citron jak ho strávit.
Když si dáme záměr a pracujeme s ním, můžeme kdykoli a cokoli v našem životě proměnit!

Setkání v kruhu žen

V dřívějších dobách se ženy také více setkávaly. Dnešní doba je často plná shonu a na taková setkání si neuděláme potřebný čas. Nakládáme si toho na sebe mnoho a snažíme se zvládat příliš mnoho rolí: skvělá kariéristka, bezchybná maminka, smyslná milenka, nápaditá kuchařka, pečlivá uklízečka či hbitá krotitelka divé zvěře (v přeneseném i pravém slova smyslu).

Pojďme si na pár dní od těchto rolí odpočinout a dopřát si čas jen pro sebe.
Pojďme společně zažít jaké to je pobývat v podpůrném kruhu žen, který je přijímající, nehodnotící, naslouchající a „měkce ženský“. Pojďme společně začít spřádat pomyslnou červenou nit a žít naplněnější a spokojenější ženství.

Co vše vám může rituál menarché přinést?

 • pozitivně proměnit vztah k menstruaci
 • zmírnit bolestivou menstruaci
 • přijmout své tělo v jeho přirozenosti
 • pochopit svou proměnlivost a cykličnost
 • spojit se s moudrostí našich předkyň
 • posílit své ženské sebe-vědomí a vnitřní sílu
 • načerpat sílu a podporu z kruhu žen
 • získat cenné rady a inspiraci od ostatních žen

Máte bolestivou menstruaci a prožíváte tyto dny nepříjemně?
Byla byste nejraději, kdyby žádná menstruace nebyla?

Dnes se už ani moc nepozastavujeme nad tím, kolik gynekologických potíží nás trápí a jak bolestivě prožíváme svou menstruaci. Bereme to jako cosi běžného a to jen proto, že je v našem okolí mnoho dalších žen „spolutrpitelek“.

Přemýšlely jste někdy nad tím, co bylo tím prvotním, co jste o menstruaci slyšely?
Nebo v jakém kontextu jste se poprvé s menstruací setkaly?
Jak prožívala menstruaci vaše maminka?
Věděly jste, co vás „čeká a nemine“ – těšily jste se nebo se menstruace bály?

To všechno jsou důležité informace a obrazy, kterých se nám dostalo, a které zformovaly naše vnímání menstruace jako takové. Možná kdyby se nám od mládí dostávalo více pozitivních zpráv a obrazů o menstruaci, vymizely by všechny nevysvětlitelné endometriózy či bolesti provázející menstruaci.
Avšak nikdy není pozdě to změnit.
Změníme–li tento postoj u sebe, můžeme tak zároveň pomoci našim dcerám, vnučkám či dalším ženám z našeho okolí.

Ne, opravdu není údělem ženy v tichosti trpět.
Ano, opravdu to může být celé jinak a menstruace může být pohodová a bezbolestná.

Vydejte se společně s námi na cestu změny.
Společně můžeme proměnit vaše vnímání menstruace a to ovlivní i vnímání vašeho těla a sebe samé. Z minulosti známe kultury (a mnoho domorodých kmenů to tak má dodnes), které mladé dívky na první menstruaci připravovaly a braly ji jako důvod k oslavě – vždyť dívčino tělo tak dávalo signál, že se stává plodným – pojďme se těmito kulturami inspirovat.

Přečtěte si:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *